Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


I Niedziela Wielkiego Postu


Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu 01.III.2020

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.18.00 i po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Msza św. dla niepełnosprawnych dzisiaj o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 3. Msza św. i spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz.18.00.
 4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne” - do nabycia przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św.
 5. Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia Bożego zaprasza wszystkich czcicieli Jezusa miłosiernego na comiesięczne nabożeństwo, Mszę św. i spotkanie formacyjne we czwartek na godz. 17.15.
 6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dzieci we czwartek od godz. 17.00. Spowiedź dorosłych w piątek od godz. 17.00.
 7. W czwartek 5 marca przypada I rocznica śmierci ks. prałata Mariana Balickiego - proboszcza naszej parafii. Wspominając Jego osobę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. przez księży kursowych, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczył będzie ks. dziekan Krzysztof Kida. Wszystkich gorąco zapraszamy.
 8. Spotkanie dla młodzieży oazowej w piątek o godz. 19.30.
 9. W I sobotę miesiąca czuwanie misyjne od godziny 20.00 do rana, które poprowadzi ks. prof. dr. Ireneusz Folcik - były wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków misji.
 10. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00.
 11. W sobotę 7 marca zapraszamy wszystkich mężczyzn dla których Bóg i rodzina stanowią najwyższe wartości, na Męski Różaniec. Początek o 16.15 w kościele Trójcy Przenajświętszej Księży Michalitów, następnie modlitewny przemarsz do parafii Opatrzności Bożej zakończony Eucharystią o godz.18.00.
 12. Nabożeństwa pokutne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 8.00 i 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale – dla wszystkich - niedziela godz. 18.00. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.
 13. W sobotę o godz. 19.00 rozpoczną się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Afrykę.
 15. Zapraszamy do naszej  Kawiarenki  Miłosierdzia na ciastko, kawę, herbatę, będzie okazja do spotkań, dyskusji i rozmów - od godziny 9.00 do 13.00.
 16. Przypominamy, że do końca świąt wielkanocnych trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie.
 17. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie wraz z parafią św. Floriana zapraszają na warsztaty „Ciesz się prawdziwą wolnością”. W programie dwie konferencje, Msza św., obiad oraz warsztat psychologiczny. Warsztaty odbędą się 14 marca w parafii św. Jana Pawła II (parafia akademicka) w Stalowej Woli. Poprowadzi je terapeuta Grzegorz Grabowski z Sandomierza. Szczegóły na plakacie.
 18. Caritas Diecezji Sandomierskiej jako Organizacja Pożytku Publicznego zwraca się do ludzi dobrej woli o przekazanie 1 % należnego podatku na rzecz naszej Organizacji poprzez podanie jej nazwy i numeru KRS 0000213751 (wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego). Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, emeryci, jak również podatnicy   prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z   liniowej 19% stawki podatku oraz podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych mogą wskazać na zeznaniu podatkowym naszą Caritas jako organizację pożytku Pozyskane w ten  sposób środki finansowe zostaną przekazane na pomoc w leczeniu,  rehabilitację i edukację dzieci niepełnosprawnych.
 19. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. ks. Józefa Skoczyńskiego, blok 2 klatka 3 i 4.
 20. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Józefa Tarczyńska, + Edward Wielgat, + Ryszard Siusta. Wieczny odpoczynek racz im dać