Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


II Niedziela Wielkiego Postu


Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020

 1. Dziś Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Matka Najświętsza wzór wszystkich kobiet otacza Was zawsze swoją troskliwą opieką.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.18.00.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne" - do nabycia przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św.
 4. Nabożeństwa pokutne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 08.00 i 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale – dla wszystkich - niedziela godz. 18.00. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Zapraszamy do naszej Kawiarenki Miłosierdzia na ciastko, kawę, herbatę, będzie okazja de spotkań, dyskusji i rozmów, od godziny 9.00 do 13.00.
 6. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie - do końca świąt wielkanocnych.
 7. Spotkanie formacyjne - modlitewne dla grupy św. O. Pio we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 8. W środę 11 marca zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej na Mszę św. o godz.18.00. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone dzieciom modlitewniki do nabożeństwa.
 9. W środę w parafii św. Jana Pawła II (parafia akademicka) o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie z policjantem. Temat spotkania: „Oszustwa na wnuczka, profilaktyka i działania zabezpieczające”. Serdecznie zapraszamy.
 10. Droga krzyżowa mężczyzn do sanktuarium św. Józefa w Nisku wyruszy 20.03. (tj. w piątek). Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.30, w parafii św. Jana Pawła II (parafia akademicka), wymarsz o godz.18.00.
 11. 27 marca (tj. w piątek) wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Stalowej Woli. W tym roku dostępne będą trzy trasy: 1. do Sandomierza, 2. przez Radomyśl nad Sanem i z powrotem do Stalowej Woli, 3. do Niska i z powrotem do Stalowej Woli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w parafii św. Jana Pawła II (parafia akademicka), wymarsz o godz. 20.45.
 12. Spotkanie dla młodzieży oazowej w piątek o godz. 19.30.
 13. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie wraz z parafią św. Floriana zapraszają na warsztaty „Ciesz się prawdziwą wolnością". W programie dwie konferencje, Msza św., obiad oraz warsztat psychologiczny. Warsztaty odbędą się 14 marca (w sobotę) w parafii św. Jana Pawła II (parafia akademicka) w Stalowej Woli. Poprowadzi je terapeuta Grzegorz Grabowski z Sandomierza Szczegóły na plakacie.
 14. Rodziców młodzieży, która w tym roku ma przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę po Mszy św.
 15. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. ks. Józefa Skoczyńskiego, blok 4 klatka l i 2.