Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


III Niedziela Wielkanocna


Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r.

 

  1. W związku z nowymi rozporządzeniami Rady Ministrów, informujemy, że w naszej świątyni może jednocześnie przebywać podczas nabożeństwa lub Mszy świętej 61 osób. Wszystkich też prosimy o wyrozumiałość, my również musimy trzymać się rozporządzeń mających na celu dobro wspólne. Temu też ma służyć zakładanie maseczek w miejscach publicznych, a takim miejscem jest świątynia, w której gromadzimy się na modlitwę. Prosimy też o zachowanie odpowiednich odległości podczas przyjmowania Komunii świętej.
  2. Nieszpory dzisiaj o godz. 18.00.
  3. Przez cały tydzień o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii, a po niej adoracja do godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz.17.00.
  5. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. W miesiącu tym uwielbiać będziemy Pana Jezusa przez oddawanie czci Jego Matce. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe, które będzie codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz.18.00.
  6. Chorych parafian zgłoszonych wcześniej przez rodziny kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.00.
  7. W I sobotę miesiąca przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte o godz. 06.00, 6.30, 7.30, 09. 00, 11.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej odnowimy Śluby Jasnogórskie, zawierzając siebie, nasze rodziny i całą Ojczyznę opiece Matce Bożej, Królowej Polski.
  8. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. ks. Józefa Skoczyńskiego blok 11, klatka 1 i 2.