Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


III Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Zwykła

26.01.2020 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 oprawa Mszy św. z udziałem „Róż Różańcowych Rodziców za dzieci” (Familia). Serdecznie zapraszamy.
 2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.00.
 3. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów zaprasza wszystkich wiernych ze Stalowej Woli na Ogólnopolskie Całonocne Czuwanie Modlitewne na Jasnej Górze w Częstochowie w dniu 1 na 2 lutego (z soboty na niedzielę). Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, a zakończy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 05.00. Wyjazd 1 lutego (sobota) o godz.13.00 z parkingu przy konkatedrze pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. Powrót 2 lutego w godzinach rannych. Koszt ok. 50 zł. Zapisy i informacje pod telefonem 510 078 960 lub w zakrystii.
 4. W tym tygodniu ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy po południu o godz. 15.00. Błogosławić będziemy rodzinom:

27.01. PONIEDZIAŁEK - ul. Jana Pawła II blok 3.

28.01. WTOREK - ul. Jana Pawła II blok 13 A, Okulickiego blok 40 i kolęda na życzenie.

 1. We wtorek zakończymy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i ofiary, które przeznaczymy na nasz Kościół Źródło Miłosierdzia i nowe inwestycje parafialne.
 2. W piątek po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
 3. Zapraszamy mężczyzn na „Męski różaniec” w I sobotę miesiąca 1 lutego. Wyjście z kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej o godz. 16.15. Przejście ulicami miasta z różańcem w ręku do kościoła Matki Bożej Królowej Polski na Mszę świętą i nabożeństwo I soboty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca, chorych odwiedzimy od godziny 8.00 rano.
 5. W najbliższą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę przeznaczone dla sióstr klauzurowych w Sandomierzu.
 6. Osoby, które zapisały się do Medjugorie prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 650 zł w celu dokonania niezbędnych rezerwacji w hotelach. Są jeszcze wolne miejsca, kolejne osoby mogą się zapisać u ks. Pawła.
 7. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży oazowej.
 8. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. ks. Jerzego Popiełuszki, blok 13 klatka 5 i blok 15 klatka 1.