Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza


Ogłoszenia parafialne

                IV Niedziela Wielkanocna 03.05.2020 r.

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
  2. Przez cały tydzień o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii, a po niej adoracja do godz. 18.00.
  3. W poniedziałek 4 maja, wspomnienie św. Floriana. W naszej parafii odpust. Msze święte o godz. 06.30, 08.00, 09.30, 11.00,  15 i 18.00. Suma odpustowa o godz. 18.00. Kazanie wygłosi ks. Prałat Stanisław Szczerek.
  4. Apostolstwo Miłosierdzia Bożego zaprasza na comiesięczne nabożeństwo i Mszę św. we wtorek na godz.17.00. Ponieważ trwa stan epidemii, prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych miedzy innymi: zachowanie odległości miedzy osobami i noszenie maseczek.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  6. W piątek 8 maja, wspomnienie św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji Sandomierskiej.
  7. Pragniemy poinformować, że ze względu na panującą w świecie epidemie pielgrzymka do Medziugorie została odwołana. Zaliczki, które zostały wpłacone na pielgrzymkę zostaną zwrócone.
  8. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. ks. Józefa Skoczyńskiego blok 11, klatka 3 i 4.