Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


IV Niedziela Wielkiego Postu


Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

1. Z powodu wprowadzenia stanu epidemii na terenie naszego kraju i decyzji Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu odwołane są Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, jak również spowiedzi wielkopostne na które przyjeżdżają księża z dekanatu.

2. Dzisiaj Msza św. o godz. 11.00 z naszego kościoła będzie transmitowana na żywo na profilu Facebook naszej parafii.

3. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Prosimy o modlitwę w rodzinach i korzystanie z transmisji Mszy Świętych. Podajemy transmisje Mszy świętych niedzielnych dla osób, które skorzystają z dyspensy księdza Biskupa Ordynariusza:

- transmisja Mszy świętej niedzielnej z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach można oglądać co niedziele w TVP 1 o godz. 7.00

- o godzinie 11.00 będzie transmitowana Msza święta odprawiana na Jasnej Górze w Częstochowie

- telewizja TRWAM w każdą niedzielę o godz. 9.30 transmituje Mszę świętą z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze,

- Msze święte dla dzieci można oglądać w niedziele o godz. 10.30 w Polsat Rodzina.

- TVP Polonia transmituje Msze świętą w każdą niedziele o godz. 13.00.

- Msze święte niedzielne będą też transmitowane przez radiową „Jedynkę” o godzinie 9.00 oraz o godz. 19.00.

W przypadku braku telewizora zawsze można zdecydować się na Mszę św. radiową lub z Internetu. 

4. Codziennie o godz. 20.30, transmitowana jest na Facebooku Diecezji Sandomierskiej Modlitwa Różańcowa z katedry pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, w intencji ustania epidemii, za wszystkich chorych i zmarłych oraz za Służbę Zdrowia. Biskupowi towarzyszą wyłącznie księża z parafii katedralnej oraz siostry zakonne z „Wikariatu". Zapraszamy do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem Internetu.

5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne” – do nabycia przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św.

6. Od poniedziałku 23 marca, od godziny 9.00, na stronie naszej diecezji oraz na kanale YouTube ukazywać się będą regularnie dwie propozycje katechez w następującym porządku:

- w poniedziałki i środy: dla młodzieży szkół średnich,

- we wtorki i piątki: dla dzieci starszych i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy V-VIII)

- w czwartki i soboty: dla dzieci młodszych (przedszkole - IV klasa)

Prowadzący lekcje religii będą rozsyłać swoim uczniom za pomocą dzienników elektronicznych informacje i linki do tych materiałów. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z przygotowanych katechez. Starajmy się w ten sposób szukać odpowiedzi na trudne pytania, które rodzą się w zaistniałej sytuacji.

7. Przez cały tydzień (od poniedziałku do soboty) o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii. Adoracja trwać będzie do godziny 18.00. Wszystkich gorąco zachęcamy do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.

8. W środę 25.03. swoje 87 urodziny obchodzi nasz brat w kapłaństwie ks. prałat Jan Kozioł. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Jubilata. Księdzu prałatowi Janowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, św. Jana i św. Floriana oraz długich lata życia.

9. W środę 25.03, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego: W tym dniu modlimy się w intencji świętości życia.

10. Katolickie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Florian” prosi o przekazanie 1% podatku przy rozliczeniu rocznym. Ofiarodawcom z góry dziękujemy.

11. Troskę o kościół powierzamy wiernym: z ul. ks. Józefa Skoczyńskiego, blok 8 klatka l, 2 i 3.