Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Zesłania Ducha Świętego


Ogłoszenia duszpasterskie

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

 

 1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w Kościele.
 2. W związku z tym, że władze państwowe zniosły limity osób uczestniczących we Mszy świętej i podczas nabożeństw liturgicznych w świątyniach, Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa we  Mszy św. w niedziele i  dni nakazane. Z racji zniesienia dyspensy przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej i  świątecznej wynikającej z przykazań Bożych.
 3. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 18.00 i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Od wtorku  tradycyjnie Msze święte na tygodniu o godz. 06.00, 06.30 i 07.30 będą odprawiane w kościele św. Floriana (kościół drewniany).
 5. Przez cały tydzień o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii. O godz. 17.00 różaniec, a po nim nabożeństwo czerwcowe.
 6. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana  Jezusa, a w niedziele o godz. 18.00.  
 7. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 06.00, 06.30, 07.30, 09.00, 11.00 i 18.00. Z racji święta kościelnego w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. Msza św. Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz.18.00, po Mszy św. spotkanie.
 9. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i  Wiecznego Kapłana – zachęcamy do modlitwy o powołania i za kapłanów.
 10. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek dla dorosłych o godz.17.00, spowiedź dla dzieci w piątek o godz.17.00.
 11. Msza św. z udziałem Wspólnoty Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w piątek o godz.15.00. Rozpoczęcie modlitw o godz. 14.30. Serdecznie zapraszamy.
 12. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
 13. W sobotę objazd chorych od godz. 08.30.
 14. W sobotę również będzie miał miejsce Męski Różaniec w Stalowej Woli. Rozpocznie się o godz.16.15 w kościele Trójcy Przenajświętszej. Następnie wyruszy modlitewny przemarsz ulicami miasta do kościoła p.w. Zwiastowania Pańskiego (Bracia Kapucyni), gdzie odbędzie się Eucharystia wynagradzająca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu NMP. Na czas przemarszu prosimy o założenie maseczek.
 15. W najbliższą niedziele będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Z tej racji zachęcamy  do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii świętej wielkanocnej, aby wypełnić to kościelne przykazanie.
 16. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. ks. Józefa Skoczyńskiego blok 13 A, klatka 1 i 2