Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

  1. Pragniemy wszystkich poinformować, że nasz parafianin brat Michał Stec, syn Romana, urodzony w Stalowej Woli, profes Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincji Krakowskiej zamierza przyjąć święcenia diakonatu, które zostały zaplanowane na dzień 16 maja 2020 r. w kościele kapucynów pw. Zwiastowania Pańskiego w Krakowie. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić tutejszy urząd parafialny lub rektora Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Polecajmy brata Michała w modlitwie Chrystusowi Dobremu Pasterzowi i Maryi Matce Kapłanów.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. Jest to tak zwana Niedziela Biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego w każdym dniu tygodnia, o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  3. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji Oktawy Wielkanocy.
  4. Korzystając z okazji, kierujemy słowa serdecznego podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pięknej i godnej oprawy liturgii w czasie tych świąt. Szczególne podziękowanie składamy kapłanom, panom kościelnym i organistom, ministrantom i osobom, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański. Wszystkich polecamy Bożej opiece i Bożemu Miłosierdziu.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego naszym Parafianom i Gościom, składamy najpiękniejsze życzenia. Niech pokój i miłość Zmartwychwstałego Pana napełnia wasze serca i rodziny. Niech Was prowadzi drogą miłosiernej miłości i wszystkim błogosławi.