Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


Uroczystość Trójcy Świętej


Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej 07.06.2020 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Z tej racji zachęcamy jeszcze do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii świętej wielkanocnej, aby wypełnić to kościelne przykazanie.
 2. Dzisiaj Msza św. dla osób niepełnosprawnych o godz. 14.00 w kościele św. Floriana.
 3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca  Pana  Jezusa o godz.18.00, a po nim zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana  Jezusa, a w niedziele o godz. 18.00.
 5. Przez cały tydzień o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii. O godz. 17.00 różaniec, a po nim nabożeństwo czerwcowe.
 6. 9 czerwca we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców i dzieci rocznicowych z klas IV. Spotkanie w kawiarence.
 7. Dzisiaj o godz. 11.00 spotkanie dzieci komunijnych.
 8. Grupa modlitwy św. O. Pio prowadzi adoracje Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz.16.00. Różaniec o godz. 16.50. Nie będzie spotkania formacyjnego, dlatego prosimy o udział w adoracji.
 9. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Prosimy wspólnoty o udekorowanie czterech ołtarzy wokół kościoła. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza procesja Bożego Ciała odbędzie się tylko wokół kościoła. Ze względu na panującą epidemie nie będzie procesji ulicami miasta. Msze święte w tym dniu o godz.: 030, 08.00, 09.30, 12.15, 17.00 i 19.00. Tradycyjna procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. o godz. 09.30. Wszyscy uczestnicy procesji powinny mieć zasłonięte usta i nos. Pamiętajmy o tym, że Boże Ciało jest świętem obowiązkowym, w którym należy przede wszystkim uczestniczyć we Mszy Św., a nie tylko w samej procesji. Natomiast po południu o godz. 18.00 nabożeństwo do N.S.P.J.
 10. Od czwartku, przez osiem kolejnych dni będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W tym czasie, po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00, odbywają się procesje. Zachęcamy do udziału w tej formie kultu Najświętszego Sakramentu.
 11. W piątek 12.06. mija 21 rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Dziękujmy w tym dniu Panu Bogu za dar obecności na Ziemi Sandomierskiej naszego wielkiego rodaka, papieża św. Jana Pawła II i prośmy Miłosierdzie Boże przez Jego wstawiennictwo o opiekę nad naszą Parafią, Diecezją i Ojczyzną.
 12. W sobotę mija kolejna rocznica nominacji ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Diecezji Sandomierskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.
 13. W sobotę 13 czerwca o godz.18.00 Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. dr Marek Kumór Dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Sandomierskiej. Serdecznie zapraszamy.
 14. Najbliższa Niedziela będzie w naszej parafii Niedzielą Powołaniową. Będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii ks. dr Marka Kumora Dyrektora Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Sandomierskiej, który wygłosi do nas kazanie o tematyce powołaniowej.
 15. Ze względu na drastyczny spadek powołań w naszej diecezji, zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o modlitwę w intencji powołań. Osoby, które podejmą się modlitwy w tej intencji mogą wpisywać się do Wieczystej Księgi Modlitw o Powołania, która będzie wystawiona w zakrystii. Można odmówić w tej intencji dowolną  tajemnicę różańca świętego przez dowolny okres czasu, może to być miesiąc, pół roku lub rok. Dlatego zachęcamy wszystkich do wpisywania się do Złotej Księgi Modlitw o Święte Powołania.
 16. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. ks. Józefa Skoczyńskiego blok 13 B, klatka 1 i 2.
 17. W minionym miesiącu z naszej wspólnoty odeszli: + Janusz Gajek, + Edward Stendiuch, + Wiktor Serwacki, + Krystyna Michalczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.