Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


VI Niedziela Wielkanocna


Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020 r.

  1. W związku z nowymi rozporządzeniami Rady Ministrów, informujemy, że od 18 maja tj. od poniedziałku w naszej świątyni może jednocześnie przebywać podczas nabożeństwa lub Mszy świętej 90 osób. Wszystkich też prosimy o wyrozumiałość, my również musimy trzymać się rozporządzeń mających na celu dobro wspólne. Temu też ma służyć zakładanie maseczek w miejscach publicznych, a takim miejscem jest świątynia, w której gromadzimy się na modlitwę. Prosimy też o zachowanie odpowiednich odległości podczas przyjmowania Komunii świętej.
  2. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
  3. Przez cały tydzień o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii, a po niej adoracja do godz. 18.00. O godz. 17.00 różaniec, a po nim nabożeństwo majowe.
  4. Diecezjalna Rodzina Szkół Świętego Jana Pawła II w hołdzie swojemu patronowi w 100 lecie urodzin organizuje e-konferencję. Konferencja online na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 10.00. Program konferencji jest podany na stronie Diecezji Sandomierskiej.
  5. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który będzie podziękowaniem za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.
  6. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w sobotę o godz.18.00. Przed Mszą św. o godz.15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Po koronce adoracja Najświętszego Sakramentu razem ze św. O. Pio. Od godz.16.00 adoracja cicha. Od 16.00 do 16.45 – Modlitwy. Od 16.45 do 17.30 różaniec i po różańcu nabożeństwo majowe. Ze względu na epidemie prosimy o zachowanie odległości miedzy sobą i zakładanie maseczek na usta i nos.
  7. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. ks. Józefa Skoczyńskiego blok 11A, klatka 3 i 4.