Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


VII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedziela Zwykła

23.02.2020 r.

  1. Rozpoczyna się „Tydzień modlitw o trzeźwość narodu”. Zapraszamy codziennie na wieczorne Msze św.
  2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.00.
  3. We środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Jest to czas nawrócenia i pokuty, czas przygotowania do Uroczystości Paschalnych. Zachęcamy do podejmowania uczynków pokutnych, zobowiązań modlitewnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pokutnych.
  4. W środę popielcową, Msze św. z posypaniem głów popiołem, o godz.: 6.00; 6.30 i 7.30; - w kościele św. Floriana; oraz o godz.: 9.00, 11.00 i 18.00 - w kościele Miłosierdzia. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na dzieła pokutne diecezji, prowadzone przez Caritas. W czasie postu nie urządza się żadnych zabaw, tańców czy wesel. Pamiętajmy, że jest to czas męki naszego Zbawiciela. We środę rozpoczynają się dni modlitw o ducha pokuty.
  5. W środę popielcową o godz. 18.00, Msza św. z udziałem Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci „Familia". Serdecznie zapraszamy.
  6. Nabożeństwa pokutne:

DROGA KRZYŻOWA

-  dla dzieci - w piątek o godz. 17.00.

-  dorosłych - w piątek o godz. 8.00 i 16.00.

-  dla młodzieży - w piątek o godz. 19.00

GORZKIE ŻALE:

-  dla wszystkich - niedziela, godz. 18.00

Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny.

Można będzie złożyć ofiarę na urządzenie „ Ciemnicy" i „Bożego Grobu".

  1. Spotkanie dla młodzieży oazowej w piątek o godz. 19.00.
  2. W piątek o godz. 19.00 zamiast Drogi Krzyżowej dla młodzieży będzie Wieczór Uwielbienia. Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
  3. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul ks. Józefa Skoczyńskiego blok 2, klatka 1 i 2.