Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XI Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła 14.06.2020 r.

 1. Dzisiaj nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana  Jezusa o godz.18.00.
 2. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana  Jezusa, a w niedziele o godz. 18.00.
 3. Przez cały tydzień o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii. O godz. 17.00 różaniec, a po nim nabożeństwo czerwcowe.
 4. Zapraszamy rodziców dzieci, które zapisały się na kolonie letnie, na spotkanie z s. Ewą w poniedziałek na godz.19.00.
 5. Od poniedziałku zaczną się próbne spowiedzi dla dzieci I Komunijnych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na próbę, w poniedziałek klasę III a, we wtorek klasę III b, w środę klasę III c i w czwartek klasę III d.
 6. W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dla I grupy o godz.18.40 i dla II grupy o godz. 19.40.
 7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.
 8. W sobotę 20.06 o godz. 10.00 odbędzie się próba dzieci rocznicowych.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Również w piątek mija 35 rocznica święceń kapłańskich ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.
 11. Prosimy zgłaszać się do ks. Pawła po zwrot zaliczki do Medziugorje.
 12. Grupa Misyjna przy kościele św. Floriana organizuje przetarg na książki religijne (modlitewniki, śpiewniki, leki Ojca Grzegorza). Każda książka po 3 zł. Dochód przeznaczamy dla księży Misjonarzy. Kiosk otwarty jest w każda niedzielę od 7.30-12.00 i  w każdy dzień tygodnia po mszy św. Wieczornej. Zapraszamy.
 13. Ze względu na drastyczny spadek powołań w naszej diecezji, zwracamy się ponownie z prośbą do wszystkich parafian o modlitwę w intencji powołań.  Osoby, które podejmą się modlitwy w tej intencji mogą wpisywać się do Wieczystej Księgi Modlitw o Powołania, która będzie wystawiona w zakrystii. Można odmówić w tej intencji dowolną  tajemnicę różańca świętego przez dowolny okres czasu, może to być miesiąc, pół roku lub rok. Dlatego zachęcamy wszystkich do wpisywania się do Złotej Księgi Modlitw o Święte Powołania.
 14. Troskę o kościół powierzamy wiernym z ul. ks. Józefa Skoczyńskiego blok 14 i blok 16.