Kościół św. Floriana
Drewniany kościół pod wezwaniem św. Floriana w Stalowej Woli przebył w ciągu parowiekowych dziejów dwa jakże różne etapy swojej egzystencji
Kaplica św. Anny
Wybudowanie pomocniczej kaplicy pw. św. Anny na zapleczu kościoła św. Floriana skutecznie usprawniło pracę duszpasterską w tutejszej parafii


XIII Niedziela Zwykła


Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Przez cały tydzień o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii. W czerwcu różaniec w tej intencji będzie o godz. 17.00, zaś w lipcu i w sierpniu o godz17.30. O prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy wspólnoty parafialne i kółka różańcowe. W poniedziałek kółko różańcowe nr 1, we wtorek nr 2, w środę nr 3, w czwartek Akcja Katolicka, w piątek kółko różańcowe nr 4, w sobotę nr 5 i w niedzielę nr 6.
  3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 06.00, 30, 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ksiądz Paweł Byczek, nasz wikariusz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Z racji święta kościelnego w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na Stolicę Apostolską w Rzymie.
  4. Od środy obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. o godz. 07.00, 7.30 i 18.00.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.00, a dla dorosłych w piątek od godz. 17.00.
  6. W miesiącach wakacyjnych nie będzie odwiedzin chorych, jedynie w nagłych wypadkach.
  7. Prosimy zgłaszać się do ks. Pawła po zwrot zaliczki do Medziugorje.
  8. Ze względu na drastyczny spadek powołań w naszej diecezji, zwracamy się ponownie z prośbą do wszystkich parafian o modlitwę w intencji powołań. Osoby, które podejmą się modlitwy w tej intencji mogą wpisywać się do Wieczystej Księgi Modlitw o Powołania, która będzie wystawiona w zakrystii. Można odmówić w tej intencji dowolną  tajemnicę różańca świętego przez dowolny okres czasu, może to być miesiąc, pół roku lub rok. Dlatego zachęcamy wszystkich do wpisywania się do Złotej Księgi Modlitw o Święte Powołania.
  9. 4 lipca będzie miał miejsce męski różaniec w Stalowej Woli. Rozpocznie się Ol godzinie 16.15 w kościele Trójcy Przenajświętszej następnie wyruszy modlitewny przemarsz ulicami miasta do par. św. Floriana, gdzie odbędzie się Eucharystia wynagradzająca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.
  10. Troskę o kościół w tym tygodniu powierzamy wiernym z ks. Józefa Skoczyńskiego blok 22 i blok 24.

 

Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych w czasie wakacji

Zbliżający się czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego. Epidemia korona wirusa nie zakończyła się i cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie.

Apeluję więc do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominam, aby podczas nabożeństw – oprócz celebransów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos. Pamiętajmy o stosowaniu innych wskazań, w tym dezynfekcji rąk, czy zachowania bezpiecznego dystansu.

Wszystkim życzę udanych wakacji i urlopów. Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku oraz odzyskiwania sił fizycznych, psychicznych i duchowych.

Wszystkim z serca błogosławię!

Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski